FinnHun finn-magyar-angol internetes szótár és szókincstár

Fórum és szótár átalakítások

Az elmúlt egy-másfél hónapban vizsgák miatt nem volt időm a szótárt fejleszteni, de nemsokára túl leszek az utolsón is. Átalakítani tervezem a fórumot, mert többen jelezték, hogy túl sokat kell kattintani ahhoz, hogy eljusson az ember egy-egy témához. A szótár motorján, és a külsején is szeretnék változtatni.

Van néhány dolog, amire gondoltam, de kíváncsi vagyok a ti véleményeitekre is. Mit kellene változtatnom az szótáron?
Bocs a türelmetelenségért, de mikor lesz új a finnhun? Egy előző hozzászólásban csiszi írta, hogy alakítgat majd rajta, még szeptemberben. smile
7.
shadowgirl
18 éve
Tökjó, hogy, a ragozást is megtalálhatjuk ebben a szótárban és ez rengeteget segít. Én csak a többes számok ragozását hiányolom, meglehet egy t-t hozzá pakolni egy szóhoz nem nagy kunszt, de tapasztalatom szerint elég sok a rendhagyó többes szám...
6.
morro
18 éve
Húúú, ez tök jól hangzik... smile
5.
Turorudi
19 éve
Köszi, jó az ötlet! Már mások is mondták, hogy úgy jobb lenne.

Készülőben van az új FinnHun. A kezelőfelületén sok változás lesz. Egy könyv alakú szótár külsejét fogja a FinnHun felölteni, és reményeim szerint bárki új bundát is tervezhet, amit aztán mindenki más is elérhet majd. Külön menüpontot kap egy nyelvtani rész. A rénszarvas is teljesen átalakul egy barátomnak köszönhetően. Az új szarvast Reino-nak hívják majd. Részletes kereső is kerül bele. A társalgóban is könnyebb lesz a mozgás.

Ha van még valami, amin változtatnál, vagy olyan amit hozzátennél a szótárhoz, akkor szólj!

Csiszi
4.
csiszi
19 éve
...mondjuk észrevettem, hogy ha a magyar szóra rákattintok, akkor átváltódik magyar-finn állapotra a szótár és így elérhető a finn szó ragozása, úgyhogy nem szóltam... smile

Túrórudi
3.
Turorudi
19 éve
Szia!

Az én életemet nagyon megkönnyítené, hogy ha a finn szó ragozási táblázatát akkor is elérhetném, ha finnről keresek magyarra. (Mert attól, hogy tudom, hogy mit jelent a szó, nem biztos, hogy tudom ragozni is, vagy a múlt idejét stb.) smile
És jó lenne, ha meg lehetne változtatni a jelszót. laugh

Minden jót!
2.
Turorudi
19 éve
Az elmúlt egy-másfél hónapban vizsgák miatt nem volt időm a szótárt fejleszteni, de nemsokára túl leszek az utolsón is. Átalakítani tervezem a fórumot, mert többen jelezték, hogy túl sokat kell kattintani ahhoz, hogy eljusson az ember egy-egy témához. A szótár motorján, és a külsején is szeretnék változtatni.

Van néhány dolog, amire gondoltam, de kíváncsi vagyok a ti véleményeitekre is. Mit kellene változtatnom az szótáron?
1.
csiszi
19 éve
A hozzászóláshoz előbb be kell jelentkezned.