FinnHun finn-magyar-angol internetes szótár és szókincstár

Események

2004. október 1-én Nagykanizsán, a Kanizsa Vásár keretében Finn Napot tartanak. Önt és családját a szervezők szeretettel várják!

A részletes műsor:

„KANIZSA VÁSÁR 2004
és
A JÖVŐ IPARÁGAI INFORMATIKAI ÉS KÖRNYEZETVÉDELMI SZAKKIÁLLÍTÁS ÉS KONFERENCIA”.
2004. október 1-3.
Helyszín: Vásárcsarnok és Kanizsa Plaza parkolója
A konferenciák és az üzletember-találkozó helyszíne a Plaza, Hollywood Multiplex Mozi


FINN NAP
2004. OKTÓBER 1.


10,00 óra A „KANIZSA VÁSÁR 2004” szakkiállítás és vásár megnyitása
A vásáron testvérvárosunk, Salo önálló standon mutatkozik be

14,00 óra ÜZLETEMBER-TALÁLKOZÓ

A rendezvényen többek között előadást tart:

Pia Stjernvall asszony, a Finn Nagykövetség másodtitkára:
„A finn-magyar gazdasági kapcsolatok fejlesztésének lehetőségei”

Janne Hyvärinnen, Salo Régió Fejlesztési Központ vezetője.
"A helyi gazdaság fejlesztésének módszerei”

17,00 óra „Helsinki Olimpia képekben” kiállítás megnyitása a Halis István Városi Könyvtár (Kálvin tér 5.) földszinti kiállítótermében
A kiállítást megnyitja Pia Stjernvall asszony, a Finn Nagykövetség másodtitkára

A megnyitót követően:
„Helsinki 2004” – képek a Helsinkiben járt nagykanizsai intézményvezetők szakmai útjáról
Sziasztok!

Én és a párom fogtechnikus állást keresünk Finnországban!
Ha van aki tudna nekünk segíteni a témával, vagy más munkavállalással kapcsolatban, azt szívesen fogadnám erre az e-mail címre: petrekovitsbalint##kukac##citromail.hu (Sajnos idő hiányában a fórumot ritkán olvasom, ezért inkább az e-mail címre írjatok!)
Köszönöm!

9.
petrekovitsbalint
14 éve
Lehet hogy eltudok menni. De ez még a jövőhét kérdése mi lesz még csütörtökig. smile
8.
Finlandia
16 éve
most visszaolvasva az előző beírásomat úgy tűnhet mintha azt írnám én finn vagyok, de a tévedések elkerülése végett nem vagyok finn smile
7.
valeri
16 éve
Húúú hát én szeptember óta be vagyok zsongva hogy lesz ez az est (én Szegeden lakom) és tényleg gyertek minél többen!!! Lesz finn zene meg finn kaják stb. végre valami kis finn dolog kis városomban! Nagyon remélem hogy minél több itt élő finn is eljön (én 100as hogy ott leszek!)
6.
valeri
16 éve
Sziasztok!
Szegeden, a Port Royalban december 13-án finn est lesz! Remélem el tudunk menni... Gyertek Ti is!
5.
Ciklámen
16 éve
Fúzió Rádió FM 93.5 http://www.fuzioradio.hu

Finn Egylet

Műsorvezetők: Kovács Andrea és Stift Viktória

Nem mindenki északi szaki, csak az, aki Ész Aki… Hallgass Finn Egyletet, s így belőled is könnyen lehet északi ValAki !

A Finn Egylet - a HuFi Klubi rádiós kiadásaként - havi rendszerességgel jelentkezik, minden hónap 3. vasárnapján 14.00 és 15.00 óra között. Finnországot bemutató műsorunk a „jó szomszédi nyelvrokonság” megőrzésének jegyében az oly távolinak tűnő, sajátosan északi egzotikumú ország kultúrájának új, eddig talán ismeretlen és szokatlan aspektusaival való megismertetésére vállalkozik. Adásunkat különböző stílusú finn zenei csemegékkel színesítjük a népzenétől a popon át a metálig.
1 kerek órában egyesítjük a kulturális és ismeretterjesztő műsorok kínálatát: klasszikus és kortárs irodalmi, színházi, filmes, képzőművészeti alkotások és alkotóik bemutatását, technikai vívmányok népszerűsítését és gasztronómiai ínyencségek recepttitkait sugározzuk az éterben. Programajánlónkkal szórakozási alternatívát kínálunk a Magyarországon megrendezésre kerülő finnes eseményekből és tájékoztatunk finnországi magyar vendégszereplésekről is. S hogy senkit ne érjen kellemetlen meglepetés a két ország közötti ingázása során, testvérvárosi időjárás-jelentésünkkel segítséget nyújtunk a megfelelő öltözködéshez, alkalomszerűen meghívott vendégeink pedig - magyar és finn nyelvűek, szakértők és „civilek” egyaránt - további túlélési jótanácsokkal látják el a ok földjére látogató utazókat. Örömmel fogadunk élő telefonos vagy internetes hozzászólásokat is. Ne feledd: bárkiből lehet északi szaki! Tervetuloa Suomeen!


A Finn Egylet első adása NOVEMBER 19-én lesz 14.00 és 15.00 óra között. Vigyázat, jövüüüüüüüüüüüüüüünk... !

Várjuk építő észrevételeiteteket és ötleteiteket, kívánságaitokat, hogy miről szeretnétek hallani. Mindezt a HuFi Klubi néven futó iwiw-tag címére tegyétek!

Kiitos!

ui.: Lehet ám jönni élménymesélésre vendégnek is... Csak bátran!!
4.
nanda
17 éve
Talaltam a rendezvenyrol linket. Lehet olvasgatni ;-)
http://www.vendegvaro.hu/35-18276
3.
Bernadett
18 éve
Az iment hallottam a radioban, hogy a Vorosmarty teren(Budapesten) mar sokadik eve megrendezett karacsonyi vasaron a fo vendeg az eredeti finn Mikulas lesz. Sajnos nem tudok rola tobb infot, hogy mikortol lesz a vasar, es a Joulupukki-t mikor lehet meglátogatni :-(
2.
Bernadett
18 éve
2004. október 1-én Nagykanizsán, a Kanizsa Vásár keretében Finn Napot tartanak. Önt és családját a szervezők szeretettel várják!

A részletes műsor:

„KANIZSA VÁSÁR 2004
és
A JÖVŐ IPARÁGAI INFORMATIKAI ÉS KÖRNYEZETVÉDELMI SZAKKIÁLLÍTÁS ÉS KONFERENCIA”.
2004. október 1-3.
Helyszín: Vásárcsarnok és Kanizsa Plaza parkolója
A konferenciák és az üzletember-találkozó helyszíne a Plaza, Hollywood Multiplex Mozi


FINN NAP
2004. OKTÓBER 1.


10,00 óra A „KANIZSA VÁSÁR 2004” szakkiállítás és vásár megnyitása
A vásáron testvérvárosunk, Salo önálló standon mutatkozik be

14,00 óra ÜZLETEMBER-TALÁLKOZÓ

A rendezvényen többek között előadást tart:

Pia Stjernvall asszony, a Finn Nagykövetség másodtitkára:
„A finn-magyar gazdasági kapcsolatok fejlesztésének lehetőségei”

Janne Hyvärinnen, Salo Régió Fejlesztési Központ vezetője.
"A helyi gazdaság fejlesztésének módszerei”

17,00 óra „Helsinki Olimpia képekben” kiállítás megnyitása a Halis István Városi Könyvtár (Kálvin tér 5.) földszinti kiállítótermében
A kiállítást megnyitja Pia Stjernvall asszony, a Finn Nagykövetség másodtitkára

A megnyitót követően:
„Helsinki 2004” – képek a Helsinkiben járt nagykanizsai intézményvezetők szakmai útjáról
1.
csiszi
19 éve
A hozzászóláshoz előbb be kell jelentkezned.