FinnHun finn-magyar-angol internetes szótár és szókincstár

beallitasok

Szia Csiszi!

Gratula a forumodhoz!
Remelem, nem csak ketten fogunk rajta beszelgetni. Szeretnek rögtön javasolni valamit. Persze, gondolom, azert nincsenek meg profil beallitasok,mert meg uj a forum, de ugye csinalsz majd? Mert keptelen vagyok megjegyezni a jelszavamat. Köszismile Es a szotar meg mindig jo!!!
Puszi!
Minden szeopet es jot kivan egy Finnorszagban rejtözködö EVS-es lany:
Vera
Szia!

A múlt héten volt egy kis gond a domain (címtartomány) név regisztrációja körül. Sajnos elhúzódott a beállítás, és négy napig nem lehetett elérni a szótárt. Többet remélem nem lesz ilyen.

Megnézem, hogy mit lehetne a javascripten javítani, hogy a szöveg végére illessze be a betűket Opera alatt is.
12.
csiszi
19 éve
Bocsi, maskor elöbb olvas, aztan kerdez... ha van meg mitsmile
11.
pertsi
19 éve
Hello!

Többnyire Opera 7.51-et hasznalok.
Amugy kiraly az oldalsmile
Multkoraban nem lehetett elerni az oldalt, mi volt a gond?
10.
pertsi
19 éve
IE 6 alatt jól működik, de Opera 6,7 a kurzor mögé szúrja be a karaktert. A Firefox böngészőn meg nem működnek a gombok. Te melyik böngészőt használod?

Jó, hogy megírtad. Megpróbálom mihamarabb kijavítani.
9.
csiszi
19 éve
Ez nem annyira a beallitasokhoz tartozik, de nem akartam uj forumot nyitni egy ilyen aprosag miatt:
A szotar reszben nagyon jo, hogy könnyen be lehet szurni magyar es finn ekezetes betuket, azonban meg jobb lenne, ha a beszuras utan a kurzor rögtön a beszurt karakter möge kerulne.
8.
pertsi
19 éve
Köszi! Természetesen a javításokat és a bővítéseket mind átnézem, mielőtt belekerülnek a szótárba. Nagyjából a bővítések negyede poénos, de ezeket nem is adom az adatbázishoz. Szleng és durva szavakat is elfogadom, ha azok nyelvtanilag hibátlanok, hiszen az ilyen szavak is részei a nyelvnek.

Ennek a módszernek csak egy hátránya van, hogy várni kell amíg átnézem. Lehet, hogy módosítok a dolgon annyit, hogy a szavak és a kifejezések rögtön kereshetőek legyenek, és csak a hibásakat törlöm közülük utólag.
7.
csiszi
19 éve
Helló!

Először is tökjó a szótár, tényleg.
Azt szeretném kérdezni, hogyha valaki pl. egy kifejezést hozzá szeretne adni a többihez, azt cenzúrázza valaki (te), vagy szabadon lehet garázdálkodni? Nem tudom, talán jó megelőzni, nehogy valaki pl. egy részletet írjon be a Micimackóból, vagy ilyesmi.

Minden jót!
6.
Turorudi
19 éve
Ma már nem készülök el a jelszóváltoztatóval. Legközelebb csak vasárnap tudok ezen dolgozni. Addig is kitartás!
5.
csiszi
19 éve
Szia!

A szótár és a szinonimaszótár oldalán a nyelvváltás alól tudsz nyelvet váltani most, de lehet, hogy jobb lenne a jobb felső sarokban, úgy mint régen.

Jó hír viszont, hogy a névszóragozás készülőben. Piros segít nekem Finnországból. Még nem tudom, hogy mikor készülünk el vele...
A finnek pedig magyar ige- és névszóragozást látnának szívesen az oldalon. Hát azt sem lesz egyszerű programozni, de megoldjuk! wink

A jelszóváltoztató talán már ma elkészül.

Amiga rulez, right? 8)
4.
csiszi
19 éve
Sziasztok! Szia Csiszi!

Jó lett ez is mint minden amit eddig csináltál.
Egyet hiányoltam vagy csak én nem vettem észre.
A nyelv beálítási lehetőséget úgy mint a csiszi.hu-n.
A szótárat nem szeretnéd oly módon bővíteni, hogy nyelvtani rész is lenne benne egy-két példával?
Tudom ez nem kevés munka de nagyon jó lenne szerintem. Pl:fokváltozás,ssa,ssä ...stb csak valami minimal-ra gondoltam nem nagydologra mondjuk egy egyszerű táblázat is megtené.
A jelszó az tényleg cifra lett. smile) de megbírom.
Most már ezt is látogatni fogom rendszeresen.

Minden jót Csiszi!
3.
Deadlocksys
19 éve
Szia! smile

Hát, lehet, hogy mégsem volt olyan jó ötlet véletlenszám-generátorral készíteni a jelszavakat... Majd kiigazítom.

Most össze akarom vonni a nyelveket, hogy minden üzenet egyszerre látszódjon.

Azt én is remélem, hogy mások is írnak. Szerinem csak nem mernek elsők lenni az érintetlen, makulátlan tisztaságú fórumban.
2.
csiszi
19 éve
Szia Csiszi!

Gratula a forumodhoz!
Remelem, nem csak ketten fogunk rajta beszelgetni. Szeretnek rögtön javasolni valamit. Persze, gondolom, azert nincsenek meg profil beallitasok,mert meg uj a forum, de ugye csinalsz majd? Mert keptelen vagyok megjegyezni a jelszavamat. Köszismile Es a szotar meg mindig jo!!!
Puszi!
Minden szeopet es jot kivan egy Finnorszagban rejtözködö EVS-es lany:
Vera
1.
Vera55
19 éve
A hozzászóláshoz előbb be kell jelentkezned.