FinnHun Finnish-Hungarian-English on-line dictionary and thesaurus

angolul

Through this page you can expand dictionary also!

jobb lenne :

Through this page you can expand the dictionary also!

üdv, János
Jó kezdeményezés ez a szótár, de a mostani formájában nem sokat ér. Nézzenek meg egy nyomtatottat, hogy milyen információkat tartalmaz. (pl. hogy az öt különböző ekvivalens közül mikor melyiket kell használni. A szófaj nem elég.) Ezen kívül egyszerű szókapcsolatokat is tartalmazhatna. Láttak már maguk olyan szótárat, amiben nincs benne, hogy jó estét?! Szóval, egy bosszantóan kis lépés választja el attól, hogy jó szótár legyen. Ne sajnálják a munkát ennek a kis lépésnek a megtételéhez, mert addig ez nem szótár, csak szószedet, lista. A további munkához sok sikert!
7.
fritzkruger
14 years
Kedves Jégember!

Köszönöm, hogy felhívtad a figyelmemet a pontatlan fordításra. Mindet javítottam.

Ahhoz, hogy ki tudjam deríteni, hogy miért jelenik meg rosszul az e-mail címed, kérlek küldj egy üres e-mailt, vagy itt a fórumban írd meg nekem a címet, amin regisztráltál.

Üdvözlettel:
Csiszi

6.
csiszi
16 years
Azt nem tudom, hogy a "köztes táblázat" mi lehet angolul, de abban elég biztos vagyok, hogy nem "midst-table"...
5.
Jégember
16 years
"A szótárat ezen az oldalon keresztül Ön is bővítheti! Gyorsan és egyszerűen adhat szót vagy kifejezést az adatbázishoz. A hozzáadott szavak és kifejezések egy köztes táblázatba kerülnek, amiből a szótárba feldolgozás után jutnak át. Kérem kövesse az útmutatást!"

Angolra így fordítanám:

"Here you can also expand the dictionary! You can easily add words or phrases to the database. The added words and phrases will be transferred into a table before finally getting into the dictionary after processing. Please follow the directions!"


A finn verzió egész jó, de azt is kijavítanám egy kicsit:

"Voit laittaa sanoja..." -> "Voit lisätä sanoja..."

"...josta ne menevät sanakirjaan..." -> "...josta ne päätyvät sanakirjaan..."

"...sanat ja sanonnat menevät välitaulukkoon..." -> "...sanat ja sanonnat siirtyvät välitaulukkoon..."

"Ole hyvä ja noudata rasteja!" -> "Ole hyvä ja noudata ohjeita!"
4.
Jégember
16 years
Szerintem:

You can expand the dictionary also through this page.
3.
Jégember
16 years
Köszönöm, javítva.
2.
csiszi
16 years
Through this page you can expand dictionary also!

jobb lenne :

Through this page you can expand the dictionary also!

üdv, János
1.
kocka
17 years
To make a comment you have to log in first.